Rodinný dom v Medzanoch

Osadanie stavby na pozemku

Osadenie stavby na pozemku je navrhované v súlade so stavebnou čiarou, aby sa v čo najväčšej miere zachovala možnosť využívania záhrady. Stavba je osadená presne 8 m od hranice pozemku z juhovýchodnej strany, zo severovýchodnej strany, od ulice je stavba osadená 3,49 m, zo severozápadnej strany je stavba osadená vo vzdialenosti 6,9 m od susedného pozemku.

Z juhozápadnej strany sa nachádza spevnená plocha terasy. Vstup na pozemok je riešený z ulice. Pri vstupe na pozemok sa nachádzajú na severovýchodnej strane pozemku 2 parkovacie státia. Parkovacie státia sú kryté prístreškom.

 

Architektonické riešenie

Novostavba samostatne stojaceho rodinného domu je riešená ako dvojpodlažný dom s dvomi pultovými strechami. Rodinný dom nemá suterén. Vstup do domu je orientovaný na severovýchod a je krytý závetrím. Závetrie je chránené zo severovýchodnej strany zelenou stenou z popínavých rastlín uchytených na nerezovú sieť. Strešná konštrukcia je tvorená 2 pultovými strechami. Strešné roviny sú usporiadané tak, aby v podkroví vznikol čo najlepšie využiteľný priestor. Okno v schodiskovom priestore má nižší parapet ako 850 mm, a preto je opatrené v spodnej, neotváravej časti, bezpečnostným zasklením. Dôvodom zníženia parapetu je možnosť sadnúť si na parapetnú dosku, ako aj presvetlenie schodiskového priestoru. Strecha je riešená s presahom 500 mm a dažďové zvodové potrubia sú odvedené do drenážneho vsakovacieho systému pod úrovňou terénu. Strešná krytina pozostáva z falcovaných plechov antracitovej farby. Fasáda rodinného domu je riešená dvoma spôsobmi. Približne polovica fasády je omietnutá silikátovou omietkou bielej farby. Druhá polovica domu je opláštená prevetrávanou fasádou z cementotrieskových dosák sivej farby. Sokel domu je vytvorený z prírodných mramorových zŕn antracitovej farby. Okná na terasu sú navrhované ako HS portály. Okno z jedálne je riešené ako klasické okno s rámom v spodnej časti okna. Okenné konštrukcie orientované do záhrady sú opatrené exteriérovými žalúziami z dôvodu zníženia solárnych ziskov v letnom období. Okná a dvere rodinného domu sú navrhované ako plastové s antracitovou exteriérovou povrchovou úpravou. Výrazným architektonickým prvkom objektu je vypustená zadná časť obývacej izby na juhozápadnej strane rodinného domu, obložená obkladom z CETRIS dosák a pergola s otočnými lamelami, prekrývajúca terasu.

 

Dispozičné riešenie

Hlavný vstup do domu je situovaný zo strany od ulice na severovýchodnej fasáde domu, v smere kolmo na ulicu. Pri vstupe do rodinného domu sa nachádza zádverie so vstupom do šatníka, ktorý bude slúžiť na uskladnenie sezónnych vecí. Zo zádveria je prístupná chodba so vstupom do pracovne, WC, kúpeľne a technickej miestnosti. Z chodby je taktiež prístupné schodisko na 2.NP a otvorený priestor kuchyne, jedálne a obývacej izby. V kuchyni sa nachádza aj malá špajza. Z obývacej izby a z kuchyne je prístupná terasa. Pri vstupe na 2.NP sa dostaneme do centrálnej chodby umiestnenej v strede dispozície. Chodba na 2.NP je presvetlená oknom zo schodiskového priestoru.

Z chodby na 2.NP je prístupné samostatné WC, 3 detské izby, spálňa a kúpeľňa. Kúpeľňa je prístupná dvomi spôsobmi, z chodby a samostatným vchodom zo spálne.Zverejnil LAVARCH 29. mája 2019

Galéria

Projekty


Kontakt


Páči sa Vám naša práca? Kontaktujte nás prostredníctvom kontaktného formulára, telefonicky alebo e-mailom a radi Vám odpovieme na všetky Vaše otázky. Tešíme sa na našu spoluprácu.

Pôsobíme na celom území Slovenska.


+421 901 774 764

LAVARCH s.r.o.
Ruskinovská 13
054 01 Levoča

IČO: 51 020 238
DIČ: 212 05 686 81