Rezidencia Hrádza

Cieľom nášho návrhu bolo vytvoriť komunitné bývanie v spojení s prírodou, ktorá je jej obyvateľom na dosah.

Rezidencia Hrádza je komplex 76 bytových jednotiek v 4 navrhovaných bytových domoch. Celý areál je oplotený, s prístupom iba pre obyvateľov komplexu, čo im poskytuje primerané súkromie. Usporiadanie blokov vytvára „vnútroblok“, ktorý je prispôsobený spoločným aktivitám komunity. Obyvatelia môžu tráviť čas v oddychovej zóne alebo v parku so zeleňou.

Každý bytový dom má samostatný vchod nachádzajúci sa v zadnej časti budovy. Prízemné byty ponúkajú vlastné predzáhradky, a strešné byty zasa terasy.

Bytové domy sú navrhnuté ako murovaná konštrukcia z keramických tvárnic s plochou strechou a dizajnovými hliníkovými profilmi na zadnej (severovýchodnej) fasáde. Južná fasáda poskytuje veľké solárne zisky, a preto sú transparentné konštrukcie chránené exteriérovými žalúziami.

Všetky bytové jednotky sú opatrené rekuperačnou jednotkou a tepelnou izoláciou hrúbky 180 mm. Budovy komplexu sú navrhnuté tak, aby dosiahli kategóriu budovy so spotrebou 0-5 kWh/m2/rok, t.j. kategóriu nulového bytového domu.


Zverejnil LAVARCH 24. júla 2018

Galéria

Projekty


Kontakt


Páči sa Vám naša práca? Kontaktujte nás prostredníctvom kontaktného formulára, telefonicky alebo e-mailom a radi Vám odpovieme na všetky Vaše otázky. Tešíme sa na našu spoluprácu.

Pôsobíme na celom území Slovenska.


+421 901 774 764

LAVARCH s.r.o.
Ruskinovská 13
054 01 Levoča

IČO: 51 020 238
DIČ: 212 05 686 81