Nórsky dom s drevenou fasádou

Nórsky dom bol spoločnou víziou nášho projekčného tímu a investora. Požiadavka znela, vytvoriť dom, ktorý by svojím vzhľadom pripomínal súčasnú severskú architektúru a zároveň by bol vhodným miestom pre rodinné bývanie.

Primárne sa život v dome odohráva okolo ústrednej terasy za domom, ktorá prepája interiér s exteriérom. Obytná časť domu s terasou je otočená do záhrady, čo vytvára maximálne súkromie. Súčasťou domu je prístrešok pre auto, ktorý chráni auto pred dažďom aj letným prehrievaním. Zboku je obrastený popínavou zeleňou, ktorá komunikuje s okolitou prírodou. Vďaka francúzskym oknám sú priestory dostatočne presvetlené. Použité materiály evokujú teplú atmosféru rodinného bývania. Fasádu sme vyriešili použitím drevenej prevetrávanej fasády, ktorá dodáva domu ako celku príjemný nádych. Vlastnosti konštrukcie spĺňajú kritériá nízkoenergetickej stavby.


Spolupráca: Ing. arch. Martin Majna


Zverejnil LAVARCH 8. augusta 2017

Galéria

Projekty


Kontakt


Páči sa Vám naša práca? Kontaktujte nás prostredníctvom kontaktného formulára, telefonicky alebo e-mailom a radi Vám odpovieme na všetky Vaše otázky. Tešíme sa na našu spoluprácu.

Pôsobíme na celom území Slovenska.


+421 901 774 764

LAVARCH s.r.o.
Ruskinovská 13
054 01 Levoča

IČO: 51 020 238
DIČ: 212 05 686 81