Bytový komplex Merťuky v Poprade

Cieľom nášho návrhu bolo vytvoriť bývanie prepájajúce prvky života komunity, pokojného mestského bývania a dostupnosti zelene spolu s nádherným výhľadom na hory. 

Výstavba bytových domov je plánovaná na pozemku situovanom v meste Poprad. Napriek bytovým domom v okolí komplexu sa jeho obyvatelia budú môcť každý deň pokochať výhľadom na Vysoké Tatry. Priestor zelenej strechy na polozapustenej podzemnej garáži poslúži ako skvelé miesto na spoločné aktivity komunity, pričom jeho vyvýšený charakter výrazne znižuje hluk prichádzajúci od cesty. 

2-izbové, 3-izbové a 4-izbové byty spolu s luxusným apartmánom umiestneným na ustupujúcom podlaží sú určené ako pre jednotlivcov, tak aj pre rodiny.

Pri navrhovanej železobetónovej stenovej konštrukcii a železobetónových stropoch si prídu na svoje aj milovníci industriálnej architektúry. Železobetónová konštrukcia bude obalená tepelnou izoláciou z grafitového polystyrénu a vrchná fasáda bude pokrytá tehlovým prevetrávaným fasádnym obkladom. Výrazným dizajnovým prvkom domu sú zábradlia striedajúce výplň z mliečneho skla s výplňou z antracitového plechu. Francúzske okná opatrené zábradlím z priehľadného skla umocňujú výhľad na naše veľhory a zabezpečujú obrovský prísun denného svetla. Prízemné byty ponúkajú vlastné predzáhradky, a tie strešné zasa terasy. 


Zverejnil LAVARCH 3. mája 2018

Galéria

Projekty


Kontakt


Páči sa Vám naša práca? Kontaktujte nás prostredníctvom kontaktného formulára, telefonicky alebo e-mailom a radi Vám odpovieme na všetky Vaše otázky. Tešíme sa na našu spoluprácu.

Pôsobíme na celom území Slovenska.


+421 901 774 764

LAVARCH s.r.o.
Ruskinovská 13
054 01 Levoča

IČO: 51 020 238
DIČ: 212 05 686 81